Erken Boşalma Belirtileri

Erken Boşalma Belirtileri

Konya cinsel terapi sitesi olarak erken boşalma belirtileri hakkında açıklayıcı bilgiler vermeyi amaçlamaktayız. Günümüzde pek çok erkeğin problemi olan erken boşalma; cinsel etkinlik sırasında sürekli ya da yineleyici olarak, vajinaya gir­dikten sonra yaklaşık bir dakika içinde ve kişinin isteğinden önce boşalması olarak tanımlanmaktadır. Elbetteki zaman zaman pek çok erkeğin başına gelebilecek olan bu problem her zaman erken boşalma olarak tanımlanamaz. Erken Boşalma diyebilmemiz için en az 6 aydır sürüyor olması ve neredeyse her cinsel etkinlikte (yaklaşık % 75- 100’ünde) olması gerekir. Bu problem nedeniyle kişide belirgin bir sıkıntı oluşturur ve performans kaygısı geliştirilebilir. Hiç şüphesiz kullanılan belirli ilaçlar geçici olarak bu tür etkiye neden olabilmektedir. Ayrıca herhangi bir psikolojik problemi olan kişilerde de bu tür sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bunların haricinde ciddi yaşam sorunlarıyla mücadele halinde olan kişilerde de böylesi problemler olabilmektedir. Kısaca Erkeklerde Erken Boşalma çözülebilen bir sorundur. Bakınız: http://bursacinselterapi.com/blog/yazi/erken-bosalma-nedir

erken boşalma belirtileri

erken boşalma belirtileri

Bu sorun nedeniyle yardım almaktan çekinmeyiniz. Çünkü tüm cinsel sorunlar gibi erken boşalma da yaşam kalitenizde ciddi bir düşüşe sebep olur. Mutsuzluğunuzun sebebi cinsellikle sınırlı kalmaz.

Performans Kaygısına Dikkat! – Erken Boşalma Belirtileri

Zaman zaman hiç bir sorun olmadığı halde erken boşalma sorunu yaşanabilmektedir. Fakat erkekler bu konuda ciddi bir performans kaygısına düşerse durum daha ileri boyutta yaşanabilmektedir. Her cinsel ilişki öncesi ‘acaba yine mi erken boşalacağım’ kaygısı, cinsel ilişkideki doğallığı zedeleyen, cinsel performansı olumsuz etkileyen bir durumdur. Psikolojik kökenli erken boşalma durumlarında başvuracağınız psikolog herhangi bir şekilde penis’e müdahale etmez. Tıpkı vajinismus sorunu yaşayan bir bayanın vajinasına müdahale edilmediği gibi, erken boşalma sorunu yaşayan erkeğin penisine de müdahale edilmez. Kimi zaman insanlar böylesi fiziki bir müdahale yapılacağı yönünde düşüncelere kapılmaktadırlar. Oysaki Psikolojik süreçlerin eşlik ettiği böylesi durumlarda psikolog desteği, kişide meydana gelen bedensel, davranışsal, duygusal ve düşüncelere yönelik bilimsel çalışmalarla yürütülür. Ayrıca bakınız.

Cinsel Terapi Bilimsel Yöntemlerle İlerler! – Erken Boşalma Belirtileri

Cinsel Terapi desteği bilimsel yöntemlerle ilerleyen ve belirli aşamaları içeren bir süreci içerir. Dolayısıyla çiftlerin verilen egzersiz vb. uygulamaları son derece önemlidir. Konya Cinsel Terapi sitesi olarak Erken Boşalma Belirtileri yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim bilgileri aşağıdadır.

Hakan TOKGÖZ

Leave a Reply

Call Now Button